GÜRBAŞLAR GRUP

GÜRBAŞLAR GRUP

Gürbaşlar Grup otomotivden tekstile, inşaattan medikale yayılan çok geniş bir alanda faaliyet göstermektedir. 1978 yılında Gürbaşlar Grup ticari hayatına Gürbaşlar Otomotiv ile başlamıştır. Gürbaşlar Otomotiv 30 yılı aşkın süredir Ford’un Türkiye’deki önde gelen bayilerinden olup Anadolu Hisarı’ndaki merkezde hizmet vermektedir. 1995 yılında kurulan Gürbaşlar Sigorta ise Axa Oyak, Koç, Allianz, Işık Sigorta ve Birlik Sigorta’nın acenteliğini yapmaktadır.1990 yılında kurulan Yes Oto uluslararası Enterprise National ve Alamo markalarının Türkiye lisansiyesi olarak başta önemli havalimanları olmak üzere Türkiye’nin 60 noktasında müşterilerine hizmet veren gündelik araç kiralama şirketidir. 1989 yılında kurulan Akbaş Tekstil ise tekstil terbiye sektöründe öncü firmalardan biri olmuştur. Aylık 800 tonluk kapasiteyle dünyanın önde gelen markalarına üretim yapmaktadır.

İş merkezi, fabrika ve endüstriyel yapılarda deneyimli olan Gürbaşlar Grup gücünü; konut alanında tecrübe sahibi Üstünler İnşaat ile Kavi Yapı’da 2008 yılında birleştirmiştir. Gürbaşlar iştiraki olan MGG Malatya’da alışveriş merkezi, beş yıldızlı otel, özel hastane ve rezidans projesini icra etmektedir.

2009 yılında ise Malatya’nın ilk AVM’si olan MalatyaPark projesini hizmete sunmuştur. Malatya’nın önemli bir diğer projesi olan Hilton Malatya, 2010 yılında başlamıştır. Gürbaşlar iştiraki olan Medistate Hastanesi de 120 yatak kapasitesiyle, 9 yenidoğan, 9 erişkin, 3 koroner ve 5 kalp damar cerrahisi yoğun bakım üniteleri VIP odalarıyla hizmete girmiştir.

www.gurbaslar.com.tr

Kavi Yapı

Kavi Yapı

Kavi Yapı 2008 yılında Başdemir ve Üstün ailelerinin gayrimenkulde güçlerini birleştirmesi amacıyla kurulmuştur. İlk projesi olan Home Art’ın teslimini 2010 yılında yapmıştır. Çerkezköy’deki aylık 900 ton kapasiteli kömür enerji üretim tesisini 2011 yılında hizmete açmıştır. 20.000 m2 kapalı alana sahip 1000 baş kapasiteli, dünya standartlarında büyükbaş hayvancılığı çiftliği inşaatını 2012 yılında tamamlamıştır. 2013 yılında Güneşli’de 191 konutluk Home Aves projesini bitirip daire sahiplerine teslim etmiştir. Şu an ise Bağdat Caddesi’ndeki projelerinin ve Kartal’daki Home Diamond projesinin inşasına devam etmektedir.


GÜRBAŞLAR OTOMOTİV

GÜRBAŞLAR OTOMOTİV

30 yılı aşkın bir süredir Türkiye’nin öncü otomotiv bayileri arasında yer alan Gürbaşlar Otomotiv, Anadoluhisarı’ndaki merkezinde Ford marka araçların satışını yapmakta, servis ve yedek parça hizmeti vermekte, ayrıca ikinci el otomobil satışı da yapmaktadır. Ford ağının en önemli iş ortaklarından biri olan şirket, toplam Ford araç satışlarında önemli bir paya sahiptir.

www.gurbaslar.com.tr

YES OTO KİRALAMA A.Ş.

YES OTO KİRALAMA A.Ş.

Türkiye’de Enterprise markası Yes Oto Kiralama şirketi tarafından temsil edilmektedir. Yes Oto Kiralama 1990 yılında kurulmuş ve günlük araç kiralama alanında lider olmuş bir araç kiralama markasıdır. 1997 yılından itibaren National Car Rental Türkiye lisansı ile hizmet vermektedir. 2004 yılından itibaren Alamo markasını da Türkiye’de temsil etmeye başlamıştır. Türkiye genelinde 27 il 60 ofiste hizmet veren Yes Oto, yaygın hizmet ağı ile kaliteli sürüş keyfini ulaşılabilir kılma ilkesiyle hizmet yolculuğuna 2014 yılı Haziran ayından itibaren Enterprise markası lisansı ile devam etmektedir. 1957 yılında ABD’de kurulan Enterprise, 8600 ofisi ile global anlamda hizmet veren dünyanın en büyük araç kiralama şirketidir.

Kurulduğu tarihten itibaren hizmet kalitesi, hizmet ağı ve sektörüne yaptığı yatırımlarla hızla büyüyerek genişleyen Enterprise Rent a Car, kısa sürede dünya çapında büyüme göstermiştir. Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Tatil Sepeti, Türk Telekom gibi şirketlerin de exclusive çözüm ortağı olan Yes Oto, Türkiye’de ilk kez havayolu şirketleri ile ortak çalışan ve online araç kiralama hizmetini sunan ilk araç kiralama markası olarak da öncü bir rol üstlenmektedir.

www.enterprise.com.tr

AKBAŞ TEKSTİL

AKBAŞ TEKSTİL

Çerkezköy’de 15 bin m2 kapalı, 25 bin m2 açık alanda kurulan Akbaş Tekstil bünyesinde, kasar, boya ve apre işlemleri yapılmaktadır. Akbaş Tekstil, tekstilin tüm terbiye işlemlerini son teknoloji ürünü makine parkıyla özenli bir şekilde yerine getirmekte, ISO 9001 çerçevesinde tekstil terbiye sektöründe standardizasyonu sağlamak için çalışmaktadır. Şirket, organik kumaş boyama sertifikasına da sahiptir.

www.akbastekstil.com.tr

GÜRBAŞLAR SİGORTA

Allianz Sigorta, Axa Sigorta, Ak Sigorta, Güneş Sigorta, Halk Sigorta, Anadolu Sigorta, Mapfre Genel Sigorta, Allianz Hayat ve Emeklilik gibi farklı alanlarda lider sigorta şirketlerinin acenteliğini bünyesinde toplayan Gürbaşlar Sigorta, kurumsal ve bireysel tüm kanallarda genç ve uzman kadrosu ile hizmet vermektedir.

www.gurbaslarsigorta.com