Home Aves
Latince Aves yani kuşlar, yeryüzündeki 10 bini aşkın farklı türüyle her dönem insanlara ilham vermiş, binlerce yıllık antik medeniyetlerinin sembolleri olagelmiştirler. Uçaklardan inşaat sistemlerine, görsel tasarımdan internet teknolojilerine kadar pek çok alanda kullanılan kuş imgesi en temel anlamıyla özgürlüktür aslında. Çünkü rüzgara karşı uçmayı sever kuşlar, yaşamın zorluklarının simgesidir bu onlar için. Kimi zaman arkasına alır, kimi zaman göğüs göğüse çarpışır onunla. Ama her seferinde yavrularına yemini getirmesini bilir.

Bazen hüzünlü bir bülbüldür kimi hikayelerde, bazen gururlu bir kartal; zaferin ve gücün simgesi olarak Cennetten inmedir tavus kuşu, güzelliğin adıdır yalıçapkını. Güne başlangıçtır horoz Cocukluğumuzun eğlencesidir taklacı guvercinler

Bazende özlemdir, gurbettir, vuslat bekleyişidir turnalar. Akşamın habercisidir kırlangıçlar... Martılar İstanbul'dur. Aşık olduğumuz şehir, boğaz kokusu, havada kapılan simitler... Umuttur kuşlar... Talih kuşudur başımıza konmasını beklediğimiz... Haberci Şahindir ufukta beklenen bir diyardan diğerine nice mesajları taşıyan. Masallarımızda göğü kanatlarıyla örten anka kuşudur.

Biraz da muzipliktir papağan Daha nicesi kim bilir ne anlamlar taşır bizim için. Şu küçük varlıklar pek çok şeyin karşılığıdır hayatımızda. Yani hayat, her biri birbirinden farklı kuşların ifade ettiği duyguların ve anlamların bir bütünü gibi sanki Her bir kuş, hayatımınızın bir dönemini temsil edercesine yakındır bize aslında. Home aves ise bu hayatın küçük bir prototipidir işte.

İnsanoğlu kanatsız bir kuş misali uçar oradan oraya, çalışır, didinir, yuva kurar, yavrularına uçmayı öğretir, son olarak yine kanatsız bir kuş gibi göçer gider bu dünyadan. Ardında bir eser, güvence ve sonraki nesiller için bir gelecek bırakmak ister.

HOME AVES, hem geleceğin hem de iyi bir yatırımın kapılarını sizlere aralıyor. Bu ayrıcalıklı dünyada sizin de bir yeriniz olsun...